Przychodnia EuroMediCare / Diagnostyka / Badania słuchu w Poradni Laryngologicznej

Badania słuchu w Poradni Laryngologicznej


Videostroboskopia i tympanometria

Poradnia Laryngologiczna świadczy usługi w zakresie wykonywania badań diagnostycznych badań videostroboskopowych krtani oraz badania słuchu za pomocą tympanometru.

WAŻNE INFORMACJE

Zarówno badanie słuchu audiometrem czy tympanometrem musi być poprzedzone badaniem otolaryngologicznym z oceną drożności trąbki słuchowej i badaniem subiektywnym słuchu.

W przypadku niedrożności najpierw często wykonywane jest płukanie przewodu słuchowego.

BADANIE VIDEOSTROBOSKOPOWE KRTANI

W Poradni Laryngologicznej CM wykonujemy badania videostroboskopowe krtani. Badanie to umożliwia sprawdzenie stopnia napięcia, ruchomości i stanu strun głosowych oraz wykrycie zmian w krtani, również tych nowotworowych.
Videostroboskopia – to nowoczesna, nieinwazyjna metoda badania krtani. Umożliwia wykrycie zmian narządu głosu: morfologicznych (m.in. wczesnych zmian nowotworowych) oraz czynnościowych.

Wskazania do badania: chrypka utrzymująca się powyżej 3 tygodni, duszność, podejrzenie zmian w krtani. Obraz zmian jest rejestrowany na taśmie filmowej i zdjęciu fotograficznym.

TYMPANOMETRIA

Tympanometria jest również rodzajem nieinwazyjnej metody badania słuchu. Polega na mierzeniu odbicia fali dźwiękowej od błony bębenkowej podczas zmiany ciśnienia w przewodzie słuchowym zewnętrznym. Jej wynikiem jest powstanie krzywej tympanogramu, za pomocą której można zdiagnozować pęknięcie błony bębenkowej, infekcje ucha środkowego (szczególnie u dzieci), niedrożność trąbki Eustachiusza i nieprawidłowość zanikania odruchu strzemiączkowego.

Jak wygląda badanie?

W czasie badania do przewodu słuchowego wkładamy zatyczkę dokładnie uszczelniającą przewód. Do zatyczki dochodzą trzy przewody z aparatu tympanometrycznego pierwszy połączony z generatorem dźwięku, drugi z mikrofonem i trzeci z pompą zmieniającą ciśnienie w przewodzie słuchowym. Zmiany ciśnienia powodują wychylenie błony bębenkowej, które są rejestrowane automatycznie przez tympanometr i przedstawione w postaci krzywej – tympanogramu.

Jak umówić się do lekarza?


Zadzwoń

W celu umówienia się zadzwoń:
+48 71 798 36 50
+48 71 798 36 74
(od 1 sierpnia nowy numer: 71 71 17 400)

Rejestracja telefoniczna w godzinach: 07:00-18:00

Rejestracja w placówce

Rejestracja jest również możliwa na miejscu w placówce, w godzinach 7:30-18:30

Napisz wiadomość

możesz skontaktować się z nami mailowo – wyślij wiadomość na adres:
sekretariat@practimed.com.pl
(od 1 sierpnia nowy adres: info@emc-sa.pl)

Wypełnij formularz, oddzwonimy

Ważne! Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki Cookies zapisywane na urządzeniach końcowych użytkowników, aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się. Szczegółowe informacje dotyczące wykorzystywania Cookies i możliwości zmiany ich ustawień znajdują się w Polityce Prywatności. Informacje o ochronie Twoich danych osobowych są dostępne w Klauzuli Informacyjnej.